تعمیر تلویزیون ال سی دی سامسونگ در سه راه افسریه

تعمیر ال ای دی سامسونگ در نازی آباد
تعمیر تلویزیون ال سی دی سامسونگ در پاکدشت
مارس 25, 2021
تعمیرکار ال ای دی سامسونگ در محل
تعمیر ال سی دی سامسونگ در دروازه غار
آوریل 18, 2021

تعمیر تلویزیون ال سی دی سامسونگ در سه راه افسریه

تعویض مین برد ال سی دی سامسونگ در منزل

تعمیر تلویزیون در تهران

اهمیت تعمیرات تلویزیون در زندگی روزمره

تعمیرات و رفع اختلالات به وجود آمده در انواع تلویزیون و برد دستگاه‌ها با وجود اینکه  ادعای بسیاری از مراکز فعال در سطح شهرها می باشد اما وجود پیشرفت ، تولید و عرضه وسیع جدید تلویزیون ها در انواع برند ها و مدل ها، آنالیز و تعمیرات انجام شده لازم هست که به دست کارشناسان و متخصصین کار بلد سپرده شود، که ضمن آشنایی و تسلط کامل با پیشرفته ‌ترین تکنولوژی‌ و تجهیزات به روز دنیا،  به دانش فنی مورد نیاز آن نیز تسلط بالایی داشته باشند.

عدم توجه به این موضوع و مراجعه به مراکز غیرمجاز جهتِ انجامِ تعمیرات انواع تلویزیون و برد ، منجر به خرابی  خواهد شد که بسیاری از دستگاه ‌ها پس از تعمیر در مرکز غیرمجاز، هیچ‌گاه کیفیت اولیه خود را به دست نیاورند یا حتی گاهی با خرابی بیش از پیش، امکان بهبود و تعمیر آن‌ها برای همیشه از بین برود و منجر به ساخت هزینه بیشتری برای شما گردد. تعمیر تلویزیون ال سی دی سامسونگ در سه راه افسریه

تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی و پلاسما در طرح ها و مدل های مختلف توسط برندهای مختلف و جهانی تولید و در بازار های  مختلفی به فروش می رسند ،که اصولا همه ی این امکانات را شامل می شود. گاهی اوقات در مقابل این امکانات و پیشرفت ها دستگاه دچار خرابی ها و مشکلاتی می شود که نیازمند به تعمیرکاران و تکنسین های متخصص و مجرب است. درادامه این مقاله چند مورد از این مشکلات و روش های تعمیر کردن آن ها را  با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

خرابی های رایج تلویزیون

کیفیت تلویزیون ها امروزه روز به روز در حال افزایش هست که کیفیت آن در مقایسه با گذشته پیشرفت چشمگیری و بالایی داشته است. یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین ها امروز دربازارها، تلویزیون های پلاسما ال سی دی و ال ای دی دی اند کهمی تواند به علت هایی مثل ضربه خوردن، قطع و وصل شدن برق وخرابی های قطعات اصلی و یا هر دلیل دیگری دچار ایراداتی گردند که در ادامه به چند نمونه از مهم ترین و متداول ترین آنها اشاره می کنیم.

 

 

خراب شدن خازن در برد پاور:

گاهی در حالت روشن نشدن یا دیر روشن شدن تلویزیون جریان تولید شده دارای ریپل است وجریان dcپایین تر از حد مجاز خواهد بود. در این حالت موجب می شود جریان به درستی وارد قطعات بعدی نگردد و عملکرد صحیحی از خود نمایش ندهد. به عنوان نمونه آی سی سیستم کنترل که با ولتاژی توسط پاور ایجاد شده است، کار می کند و اگر کارکرد آن دچار مشکل شود تلویزیون دیر روشن می شود. از ویژگی های مهم خازن ها مخصوصا خازن های الکترولیت که در مورد آن بحث می کنیم، به مرور ظرفیت آن ها که بر اساس  واحد فاراد شمارش می شود کم می شود. ویژگی مهم دیگر این است که عبور جریان و گرم شدن خازن، دوباره باعث پر شدن ظرفیت شده و همزمان با عبور جریان و گرم شدن خازن، این کمبود ظرفیت نیز جبران می گردد. همین ویژگی باعث می شود که تلویزیون دیر روشن شود.

یکی از اصول مهم در بخش تعمیر تلویزیون، رفع ایراد و مشکلات موجود در دستگاه ، که امکان دارد در آینده به مشکل بزرگتر ی ایجاد کند. عدم کیفیت خازن های مصرفی و همچنین نزدیک بودن ولتاژ وارده به خازن با ولتاژی کار، آن از دیگر علل خرابی خازن ها  می باشد که برای جایگزینی بهتر، می توان از خازن های با ولتاژ بالاتر استفاده کرد.

 

آب خوردگی

آب خوردگی تلویزیون از نظر تعمیرکاران و تکنسین های مجرب یکی از اصلی ترین موارد خرابی می باشد که مکرراً بعد از سال ها تجربه در زمینه تعمیرات بسیار پر تکرار هستند. گاهی نیز باعث خاموش شدن و هرگز روشن نشدن تلویزیون نیز می شود. آب خوردگی ها خیلی اوقات به علت ریختن آب بر روی دستگاه هست اما علت های دیگری نیز می باشند که کمتر به آنها توجه شده است. مثل اینکه تلویزیون در محیطی می باشد که در آن محیط رطوبت بسیاری موجود و این رطوبت داخل فضای داخلی دستگاه می گردد یا هنگام تمیز کردن تلویزیون شیشه شور را با فاصله بسیارکمی از تلویزیون اسپری می نمایند و باعث داخل شدن آب به داخل دستگاه می شوند.

در صورت آبخوردگی پنل (چه کم و زیاد) توصیه داریم که هر چه سریع‌تر دستگاه را خاموش کرده و با کارشناسان تعمیر تلویزیون تماس برقرار نمایید.

 

نشانه های آب خوردگی:

در ابتدای تشخیص نشانه های آب خوردگی، تشکیل خطوط رنگی عمودی در صفحه تلویزیون است که نشانه ای از تخریب اتصالات پنل به حساب می آید. قطعی کامل تصویر نیز نشانه ای از تخریب برد tcon و برد و یا حتی در صورت آب خوردگی زیاد تخریب برد main  هم است که درصورت سپردن به افراد بی تخصص قطعا متحمل هزینه های بیشتری خواهد شد.

 

تعمیرات بک لایت تلویزیون

مصرفی ترین قطعه ی استفاده شده در تلویزیون بک لایت تلویزیون یا همان لامپ های ال ای دی پشت صفحه است که نوع و شکل آن در هر مدل از هر برند متفاوت می باشد. برای مثال در یک مدل با مدل دیگر از دستگاه کاملا تفاوت بالایی دارد و نمی توان از دیگر بک لایت ها به جای بک لایت مختص هر سری استفاده کرد. تعمیر بک لایت تلویزیون نیاز به تخصص بالا ونیازمند تجربه ی بالایی است،چرا که در صورت نبود تخصص و تجربه قطعا پنل دستگاه آسیب جدی خواهد دید و با بلند کردن پنل منجر به شکستگی می شود. تعمیر تلویزیون ال سی دی سامسونگ در سه راه افسریه

 

 

 

تصویر از قسمت بالا تاریک و روشن می شود:

وجود پیشرفت  در زمینه تکنولوژی  و رشد هر روز آن و استفاده از آن در ساخت وسایل الکترونیکی، مراکز تولید کننده در تلاش اند تا محصولات کارآمدتری در اختیار کاربران قرار بگیرد. در همین راستا شرکت های سازنده تلویزیون ها نیز در صدد هستند تا با ساخت مدل های جدید، مشکلات و اختلالات دستگاه های پیشین را رفع کنند.

علیرغم تلاش های فراوان شرکت های سازنده، همچنان عیب و ایراداتی در تلویزیون ها مشاهده می شود، به عنوان یکی از این مشکلات می توان به تاریک و روشن شدن تصویر از قسمت بالای آن اشاره کرد.

اضافه شدن یک رنگ غیر عادی به تمام صفحه:

در ادامه­ ی مشکلاتی که صفحه و تصویر را تهدید می کند  تا یک رنگ غیر عادی به صفحه اضاففه شود  اشاره خواهیم کرد. در شرایطی که دستگاه با این مشکل مواجه می شود باید پنل به طور کامل تعویض شود و نمی توان آن را به شکل دیگری تعمیر نمود. همچنین باید اشاره نمود که یکی از اجزای اصلی پنل Liquid می باشد، که می تواند نقش بسزایی در اضافه شدن یک رنگ غیر عادی به تمام صفحه تلویزیون داشته باشد. تعمیر تلویزیون ال سی دی سامسونگ در سه راه افسریه

 

علت تاریک و روشن شدن تصویر از قسمت بالای آن:

از موارد مسئله و مشکلات که اکثرکاربران تلویزیون و تعمیرکاران با تجربه با آن مواجه اند تاریک و روشن شدن تصویر از قسمت بالای صفحه می باشد. در اولین مرحله باید این ایراد به درستی عیب یابی شود. به طور معمول اختلال در پنل دستگاه موجب این مشکل هست.

پنل یک قطعه بسیار حساس در تلویزیون است که معمولا گران ترین بخش در این دستگاه است. خرابی پنل به عنوان یک مسئله رایج در میان تعمیرکاران حساب می آید. اگر آسیب وارده به این قطعه جدی باشد، قادر به تعمیر آن نخواهید شد و باید آن را تعویض کنید. در آسیب های جزیی پنل نیز، نیاز است تا با تخصص و دقت بالایی این عمل صورت گیرد.

قسمتی از تصویر تیره شده است:

گاهی علاوه بر مشکل تاریک و روشن شدن تصویر از قسمت بالا، کاربران با تیره شدن قسمتی از صفحه نیز رو به رو می خواهند شد. این اتفاق گاهی در قسمت های مختلف صفحه نمایش ایجاد می شود، به عنوان یکی دیگر از نگرانی های این افراد حساب می گردد.

یکی از مشکلات بک لایت را می توان این موضوع دانست در صورتی که صفحه دچار ضربه نشده باشد، چرا که  علت این حادثه مربوط به بخشی از  LED BAR که خاموش شده ، می توان با بهره گیری از تعمیرکاران متخصص آن را تعمیر نمود، اما معمولا اگر صفحه ضربه خورده باشد، پنل باید تعویض شود که کاربر با هزینه بالایی رو به رو خواهد گشت. تعمیر تلویزیون ال سی دی سامسونگ در سه راه افسریه

 

خدمات شرکت تعمیرات تلویزیون فدک:

کاربران ممکن است در تلویزیون های مختلف با مشکلات و اختلالات متفاوتی مواجه گردند. اولین نکته در استفاده  صحیح از تلویزیون می باشد. اما ایجاد مشکل در این دستگاه ها یک امر اجتناب ناپذیر هست. به همین دلیل مهم ترین نکته، عیب یابی صحیح تلویزیون توسط تعمیرکار مربوطه هست.

شرکت خدمات تعمیرات تلویزیون فدک با بهره گیری از کارشناسان و تکنسین های مجرب به کاربران خود این امکان را می دهد که بتوانند مشکل تلویزیون خود را به بهترین نحو ممکن برطرف کنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *